Hobby nielen pre ženy existujú v rôznych podobách, umelecké, športové, duchovné, hlavné je, aby nám robili radosť a spĺňali to, čo od nich očakávame, teda potešili nás a pomohli oddýchnuť si, zaplavili nás pozitívnymi emóciami aj bez nejakej hmotnej výhody. Hoci ženské záľuby sa po dlhšom čase môžu stať aj zdrojom príjmu.
Ktorým smerom sa orientovať?
Niekto si hobby pestuje už od detstva, niekto sa hľadá celý život. Existuje množstvo možností, častokrát sa niečomu začneme venovať len okrajovo, no vznikne toho záľuba na celý život. V rozhodnutí nám môže pomôcť aj niektorý z týchto úkonov:
· Možnosťou je vrátiť sa v myšlienkach do detstva a spomenúť si napríklad na babičku, tetu alebo dávneho priateľa, ktorý bol nadšencom napríklad ručných prác, pri ktorých vznikali vyšívané obliečky, uteráky alebo šály. V detstve ste to obdivovali, teraz sa môžete sami pokúsiť to vytvoriť.
· Dnešná doma je prevažne „usedená“, takže pletenie a háčkovanie, prípadne vyšívanie je dobré nahradiť takým hobby, pri ktorom sa dá dostatočne hýbať, teda športom. Na výber je fitness, jóga, tanec alebo outdoorové činnosti.
· Pre zvedavých a večných bádateľov sú tu kurzy spirituality, veštenia alebo tiež astrológia. Pomôžu vám ponoriť sa do tajomstiev vesmíru, rozlúštiť myšlienky a sny, prebádať minulosť a priblížiť si budúcnosť.
· Tvorivé praktické duše si zasa môžu vybrať ako hobby šitie, varenie, tvorba dizajnových výrobkov alebo napríklad výroba domáceho mydla a podobne.
· Umelecky založení ľudia milujú napríklad maľovanie, písanie príbehov alebo skladanie básní, spievajú alebo sa venujú divadlu.
Tradičné záľuby
Medzi hobby, ktoré poznáme aj dnes, patria už tradičné, stáročiami sa nesúce záľuby, ktoré boli prítomné v živote ľudí a tvorili neoddeliteľnú súčasť každodenných činností. Boli to napríklad kvetinárstvo, varenie, vyšívanie, čítanie kníh, záhradníctvo, astrológia, medicína, tanec, divadlo, veštenie a vykladanie kariet a podobne. No rokmi sa k tradičným záľubám pridávali aj nové, moderné druhy hobby, ktoré sa vyvíjali spolu s pokrokom doby.
Dnes poznáme napríklad:
-dekoratívne konzervovanie potravín
-vyšívanie – tatting (čipky)
-home mini záhrady
-aerobik, orientálny tanec
-kreslenie do piesku a soli
-bistrotea – vytváranie hádaniek a krížoviek
-rollerblading, skateboarding, pilates, jóga